nalagam novice...

VELIKI ŠMAREN in ŽUPNIJSKO ŽEGNANJE

V soboto, 15. avgusta, je za vesoljno cerkev in tudi za našo župnijo slovesni zapovedani praznik Marijinega vnebovzetja. Naša župnija ima župnijsko cerkev posvečeno Mariji Vnebovzeti, zato je to za nas žegnanjski dan in še posebej velik praznik. Marija je naša velika zavetnica vsaj 900 let.

Zahvalimo se ji, jo počastimo, najlepše darilo pa bo šopek župljanov v prijateljskem vzdušju zbran okrog oltarja. Pri svetih mašah bo ofer za stroške obnove župnijske cerkve. Hvala vsem, ki ste bili in ste še pripravljeni prostovoljno kaj narediti.

Želimo, da bi praznovali tudi po svetih mašah, ko bo druženje ob kozarčku. Prosimo, da priskočite tudi na pomoč za strežbo.

Na ZAPLAZU bo procesija z lučkami 14. avgusta ob 20.00. Na sam praznik bo tam ob 10.00 maševal g. škof Andrej Glavan.

Na Žalostni gori bo Jernejev shod v soboto, 22. 8., ob 20.00, v nedeljo, 23. 8. pa bodo svete maše ob 7.00 in 10.00.

VARNOSTNI UKREPI PROTI KORONA VIRUSU

Nacionalni inštitut za javno zdravje (NIJZ) in slovenski škofje so naročili, naj zaradi boljšega obveščanja ob primeru okužbe na krajih, kjer je večje število ljudi, svojo telefonsko številko vržemo v za to namenjen nabiralnik. Duhovniki bomo številke pridržali en mesec in jih nato uničili. Razen v primeru okužbe, ko smo jih dolžni posredovati NIJZ-ju.

ORATORIJ bo letos potekal od 16. do 21. avgusta. Skušali bomo zadostiti vsem varnostnim ukrepom glede preprečitve okužbe s korona virusom. Otroke bomo zato razdelili v tri večje skupine.

OBISK BOLNIH IN OSTARELIH bo po hišah na prvi četrtek in petek, 6. in 7. junija. V Dom starejših občanov gremo posamično, če izrazite željo. Skupinske dogodke (sv. maša) ali redno obhajanje po sobah še ni možno opravljati.

KRŠČEVANJE otrok je do nadaljnjega možno posamično za vsako družino posebej v dogovoru s starši. Za prijavo otroka za krst potrebujete družinsko knjižico, rojstni list otroka in potrdilo o primernosti za botra, če ni iz naše župnije. Če boste izbrali dva botra, naj bosta moški in ženska. Boter naj bo ali samski ali pa cerkveno poročen. Priprava na krst je v župnišču po dogovoru.

ODDANE maše: +Janez Podpadec (5xsosedje), +Anton in starši Ostanek, +Marija Smolič, +Angelca in Friderik Pate (obl.), +Ivana Kovač, +Vladimir Marinčič, Mariji v zahvalo za uslišano prošnjo, +Jože in starši Gabrijel (Gor. Nemška vas), +Terezija Huč (6xsosedje), +Franc Gabrijel (1xAnton Štepic, 1xsosedje Saje, 1xsosedje Vidmar, 1xSlavko Povšič, 1xStane Povšič iz Češnjic, 1xJože Povšič iz Češnjic, 1xdružina Gašparac in Bevec, 1xSlavka, 4xsorodniki iz Repč, 5xnečakinje Mari, Olga in Silva z družinami, 1xTanja z družino, 1xDPŽ Mirna, 6xsorodniki iz Jelš, 1xdružina Udovč iz Stopič, 1xprijatelji iz Stopič, 27xvaščani Grma, 4xprijatelji iz Jelš, 1x Marta Gabrijel), +Marjan Ratajec, poljska maša (Repče), +stari starši in starši Podpadec iz Kamnega Potoka, +Jože in Janez Podpadec ter nečak Jože, +Filip Šilc, za zdravje Jacky in srečno pot, za vse prijatelje, bolne in zdrave, +Franc Uhan (Lukovek), +Jožefa Šuštar, +Renata Kumelj, +Marija Rožič, za zdravje in srečno vrnitev, +Marija Gorenc r. Hočevar, +Amalija Kovač r. Hočevar, +Janez Hočevar, +Stane in Rezi Novšak, +Albina Anžlovar (30xgregorijanske), +Stane in Amalija Marn iz za zdravje, za zdravje in božje varstvo, v zahvalo in priprošnjo, +Dušan Prosen in starši Kraševec, +Filomena in Jože Kravcar, +Jožef Gabrijel (1xSlavka, 2xsorodniki iz Jelš, 16xvaščani Grma, 5xnečakinje Mari, Olga in Silva z družinami, 1xJože Povšič iz Češnjic, 1xsoseda Majda, 1xsoseda Nada, 1xJože iz Grma, 1xMarta Gabrijel), +Zupančičevi iz grma, +Ivan Vidmar, +Franc in Jože Gabrijel (Vidmarjevi iz Grma), za duše v vicah, za zdravje, +Jože Peterle, +Zora in Alojz Hrastar, +starši Grandovec (Dol. Podboršt), +Andreja Rebolj, v dober namen, +Janez Podpadec (1xsestra Malči z možem, 1xsestrična, 3xHrastarjevi iz Jezera in Podpadčevi iz Kamnega Potoka), +Matevž Makovec.

Čiščenje in krašenje župnijske cerkve

8. 8. Lukovek in Lipnik, 14. 8. Mala in Velika Ševnica, 22. 8. Pekel, 29. 8. Primštal, 5. 9. Pristava. Čiščenje je običajno ob sobotah ob 8.00 ali ob petkih ob 16.00. Če želite drug dan ali uro, sporočite. Za rože in cerkev ste darovali iz Grmade 115,00€, Hudej 70,00€, Iglenika 140,00€ in Jezera 105,00€. Hvala in Bog povrni za darovan denar in vaše delo.

GOSPODARSTVO – Pušice: Trebnje 5. julij 484,78€, 12. julij 224,49€, 19. julij  633,54€, 26. julij 672,45€, pogreb 4. julij 95,00€, 8. julij 44,50€, Sv. Marjeta pogreb 11. julij 169,70€, 22. julij 68,60€, Vrhtrebnje 25. julij 73,00€, 26. julij 190,00€, Sv. Ana 26. julij 333,00€. Za misijonska vozila MIVA smo zbrali 2.2,03,42€. Hvala in Bog povrni za vse darove, ki jih dajete v pušico, ofer ali kakšen nabiralnik. Svoj finančni prispevek k življenju župnije lahko nakažete tudi na žiro račun Župnije Trebnje pri NLB: SI56 0297 1009 0839 452.

Vzdrževalna dela v veliki dvorani Kulturnega doma počasi napredujejo. Obnova župnijske cerkve se tudi nadaljuje. V kratkem pričakujemo vgraditev novega barvnega vitraja na koru, ki bo tudi dokončanje venčka Vitrajev v ladji cerkve. Mojster Lojze Čemažar je vitraj že izdelal, mizar ga mora samo še vdelati v okno. Vitraj bo prikazoval Marijino vnebovzetje.

Spovedovanje je pred in med svetimi mašami ob nedeljah v Trebnjem, kolikor je možno s strani duhovnikov ali po dogovoru.